שירותי גיבוי חשבונות אחסון

כולנו מכירים את הסיטואציה הזו מהמחשב האישי שלנו, כשהוא לפתע קורס ואז אנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים לנוכח כל המידע, התמונות והקבצים החשובים שאופסנו במחשב ואינם עוד. אלו שמגבים מבעוד מועד את המחשב אמנם נעצבים גם הם לנוכח קריסת המחשב, אבל לפחות הם יודעים שהמידע היקר להם שמור.

דמיינו לעצמכם שסיטואציה דומה מתרחשת באתר שהקמתם לעצמכם- זה שאמור לשמש לכם ככרטיס ביקור ולהביא לכם פרנסה ממשית. הפעם לא מדובר רק בכאב לב הנובע מאובדן תמונות ומזכרות, אלא בפגיעה ממשית בעסק. במאמר הבא ננסה להבין כיצד מונעים מסיטואציות עגומות כמו אלה מלהתרחש.

הסוד הוא בגיבוי

אחסון אתרים הוא אמנם כלי אמין אך הוא בהחלט לא חף מטעויות או תקלות. אמנם התקלות הללו הן אינן שכיחות אבל בתור בעלי עסקים, עליכם להתכונן לתרחישים הגרועים ביותר ותמיד להיות מוכנים. מהם התרחישים הגרועים ביותר? מצבים שבהם האתר לא עובד בגלל נפילת שרת האחסון, מחיקה כוללת של קבצי האתר מהשרת בשל תקלה, שריפה או כל בעיה דומה אחרת.

במצבים כאלה תמיד טוב להחזיק בחברת אחסון אתרים אשר מספקת שירות מהיר ופתרון יעיל לתקלות, אך החשוב מכל הוא להחזיק בגיבוי לאתר, על מנת שכל תקלה כזו לא תביא לפגיעה אנושה בקידומו של העסק בזירה הוירטואלית.

שירות שכולו גיבוי

חברות אחסון אתרים רבות בימינו מציעות לצד השירותים הסטנדרטיים גם שירותי גיבוי למשך כשבעה ימים אחורנית כחלק מחבילת האחסון הנרכשת. חברות אחסון אתרים מכירות בעובדה שלא כל התקלות הטכניות המתרחשות בשרת ניתן לצפות מראש, ולכן הן תומכות בגיבוי כאמצעי אפקטיבי למניעת נזקים כלכליים מהותיים לעסק.

חבילות ללא גיבוי

למרות הנאמר, לא כל חברות האחסון מציעות שירותי גיבוי כחלק משירותיהן. עובדה זו לא פוטרת כמובן את בעל העסק מהחובה לעשות גיבוי לאתר, אלא היא תחייב אותו לאתר ספקים חיצוניים המעניקים שירותים אלה. בכל המקרים חלה חובה לגבות את האתר, באם מדובר במסגרת עסקת חבילה או לא.

חכמים לאחר מעשה

בעלי עסקים שכבר נכוו בעבר משרת לא מתפקד ומנזקים שנגרמו כתוצאה ממחיקת הקבצים, בדרך כלל מפגינים זהירות יתרה בעודם מגבים גם את הקבצים הקטנים ביותר. אל תהיו חכמים לאחר מעשה אלא תלמדו מטעויות של אחרים, גבו את רכיבי האתר על מנת שהתרחיש הגרוע ביותר לא ידפוק על דלתיכם כמו של אחרים.

RAID שירותי גיבוי חשבונות אחסון ואתרי אינטרנט

חברות אחסון אתרים RAID.co.il משתייכת לאותן חברות המציעות שירותי גיבוי במסגרת חבילות האחסון המוצעות. מדובר בגיבוי של שבעה ימים אחורה, המאפשר לכם לקבל את מכלול השירותים הרלוונטיים תחת קורת גג אחת, מבלי שתצטרכו לחפש ספקי גיבוי חיצוניים.