מחירי אחסון אתרים

עולם אחסון האתרים עשוי לבלבל בעלי עסקים שלא מגיעים מהתחום. אלה עשויים לחשוב בשוגג כי קיים מחיר אוניברסלי הניתן בעבור השירות, כאשר בפועל, מוצעות חבילות המותאמות לאתר בהתאם למשקלו ולהיקפו.

כדי לפזר במעט את עננת הבלבול, במאמר הבא נערוך היכרות עם חבילות האחסון העיקריות ועלותן, במטרה לגלות איזו חבילה תתאים לסוגי האתרים השונים. עוד לפני שנעשה זאת, ננסה גם להבין מדוע חשוב להסתמך אך ורק על חברות אחסון אתרים אמינות, גם במחיר של כמה שקלים נוספים כל חודש.

אחסון אתרים – על שום מה ולמה?

השאלה הראשונה שבוודאי תשאלו את עצמכם עם היתקלותכם הראשונה בעולם אחסון האתרים היא- 'למה אני צריך את זה בכלל?'. אל חשש, מדובר בשאלה לגיטימית, שכן אחסון האתרים הוא מונח זר, שלא מוכר לרובנו. באחסון אתרים תצטרכו להשתמש בעת שתרצו להעלות את אתרכם לזירת האינטרנט. עד לשלב זה האתר לא יהיה פעיל וזמין לגולשים, אלא רק לאחר העברת רכיביו אל שרת פיזי שיאחסן אותם באופן קבוע.

לא מתפשרים על איכות!

בעלי מקצוע שלא מבינים בנושא, עשויים לחשוב כי אחסון אתרים הוא שירות טריוויאלי, ובהתאם לכך כל חברות האחסון שומרות על קו אחיד של איכות. מדובר בטעות חמורה מאוד, שכן בעולם אחסון האתרים ניתן למצוא שפע של נערים עם ידע טכני בסיסי אשר מקימים חוות שרתים רעועות בחו"ל ומציעים שירותים באיכות דומה ללקוחותיהם.

במצבים כאלה לא רק שלא תוכלו לאפשר לגולשים ליהנות משהות נעימה באתר ואיכות גלישה סבירה, אלא גם לא תוכלו לקבל מענה בעת שיצוצו תקלות (ועם נתוני פתיחה כאלה סביר להניח שהן אכן יצוצו). חברה ממוצעת וזולה אמנם תחסוך לכם כמה שקלים בחודש, אך היא לא תחסוך לכם את עוגמת הנפש והדאגות מהם תסבלו בחסות השירות הגרוע.

השאלות החשובות

עוד לפני שתיגשו לגעת בסוגיית המחיר, ישנם כמה קריטריונים שחשוב לברר מול החברה הפוטנציאלית כדי לדעת האם היא מתאימה או לא. נסו לברר מהו הוותק שלה בתחום. בעולם אחסון האתרים, כשחברות טריות קמות כחדשות לבקרים, לוותק יש ערך שלא יסולא בפז.

בדקו מהן שעות הפעילות של החברה ובאיזה אופן היא מספקת מענה לתקלות – האם היא מתחייבת לספק מענה מהיר ויעיל או שמא תידרשו להמתין זמן רב בטרם תוכלו לקבל מענה לפניותכם. הפקטור האנושי והיכולת לטפל בתקלות הם שני הנושאים המהותיים ביותר שעליהם יש להניח את הדגש. לבסוף, בחנו האם החברה מציעה שירותי גיבוי. במידה וכן- אל תהססו פעמיים אלא הוסיפו גיבוי של שבעה ימים אחורנית כאמצעי בטחון עבור האתר.

כמה זה עולה לנו? מחירי אחסון אתרים

כעת הגענו לשאלה שבוודאי הכי סקרנה אתכם- כמה זה בעצם עולה? כאן תצטרכו להכיר שלוש חבילות עיקריות, המציעה חברת Raid לאחסון אתרים: החבילה הבסיסית, חבילת ה-Pro, וחבילת ה-Super, כאשר זו התפלגות המחירים ביניהן:

  • חבילה בסיסית: 500MB שטח אחסון, תעבורת נתונים חודשית 40G, מערכת הפעלה Linux, התקנה בחינם, דומיין אחד. עלות: 29 ש"ח כל חודש או 328 ש"ח לשנה.
  • חבילת פרו: 500MB שטח אחסון, תעבורת נתונים חודשית 40G, מערכת הפעלה Linux, התקנה בחינם, כמות דומיינים ללא הגבלה. עלות: 49 ש"ח בחודש או 548 ש"ח לשנה.
  • חבילת סופר: 1000MB שטח אחסון, תעבורת נתונים חודשית 80G, מערכת הפעלה Linux, התקנה בחינם, כמות דומיינים ללא הגבלה, דומיין במתנה. עלות: 89 ש"ח בחודש או 979 ש"ח לשנה.

שימו לב כי החבילות המוצעות הורכבו לאחר שנים של ניסיון בתחום, תוך ניסיון לספק את המחירים האטרקטיביים ביותר עבור הלקוח.