למה אני צריך אתר אינטרנט?

בימינו אנו כולם מדברים על הצורך בהקמת אתר אינטרנט משל היה מדובר בעובדה חותכת. בעלי עסקים, כך נדמה, מתבקשים לקבל את העובדה הזו בהסכמה, על אף שפעמים רבות הם אינם מבינים מדוע עליהם להקים אתר ומדוע שירצו להוסיף את ההוצאה הזו בנוסף לכל הוצאות הקיימות.

על אף שאתר אינטרנט יכול לתרום רבות לעסק, אין שום דבר פסול ברצון להבין מה הוא יכול לתרום ובמה הוא יכול להוסיף, אלא ההיפך הוא הנכון, הבנת המדיום והנפשות הפועלות יכולה להקל על בעל העסק, כך שלא רק ירגיש שלם עם החלטתו אלא גם ממש יהיה מעורה בה.

נציגות של העסק ברשת

אז עכשיו הגענו לשאלת השאלות – 'מדוע אני זקוק לאתר אינטרנט?'. כדי לענות על השאלה הזו, עליכם לחשוב על האתר בתור הנציג הוירטואלי שלכם ברשת. היכולת לתחזק באופן קבוע נציג שיחלוש על פני מדיה רחבה כל כך היא פריבלגיה עצומה, שלא ניתנת בשום אמצעי פרסום אחר, ולכן יש לדעת לנצל אותה בחכמה.

אם כבר הזכרנו את נושא הנציגות, הרי שאתר האינטרנט שמקים בעל העסק זמין 24/7 ומספק מידע לגולשים המתעניינים במהלך כל שעות היממה. היכולת לספק מידע סביב השעון מרחיבה באופן משמעותי את שעות הפעילות של העסק שלכם, והופכת אותו לזמין ורלוונטי תמיד.

מועדון לקוחות וירטואלי

יעילותו של האתר שלכם לא מסתיימת רק ביתרונות שהוזכרו, שהרי מעבר לכך שמטרתו לשמש לכם כנציג ברשת, הוא גם מהווה לא פעם את הגורם המקשר ביניכם לבין הגולשים, ובאמצעותו ניתן לעדכן את הגולשים והלקוחות במבצעים והנחות, כך שמדובר גם במועדון לקוחות וירטואלי לכל דבר.

נוגעים בלקוחות

אם כבר הזכרנו את הנושא של התקשורת עם הלקוחות, הרי שאתר האינטרנט מאפשר לבעל העסק גישה למאגר לקוחות פוטנציאליים עצום, שיתכן ולא היה זוכה להכיר בנסיבות אחרות ובאמצעות מדיות הפרסום הקיימות. הדבר מתאפשר הודות לפריסה הרוחבית המרשימה של מדיית האינטרנט, המאפשרת חשיפה לקהלים רבים נוספים.

סיפור הצלחה מוכח

אם תדברו עם בעלי עסקים שכבר קפצו לבריכה הוירטואלית וניסו את מה שאתם חוששים ממנו, תגלו שכל היתרונות שהזכרנו לא מתבטאים רק בהצלחה יחסית ברשת, אלא הם גם מאפשרים להעביר את כל העסקים הרלוונטיים לזירה הזו ובכך לצמצם, לעתים אפילו באופן דרסטי, את הוצאות השיווק והפרסום בעיתונות ועל אנשי המכירות.

מאחר והאינטרנט הוא כלי שיווקי כל כך עצמתי, הרי שבאמצעות הצלחה ממוקדת בתחום הזה, ניתן לחסוך לעתים אלפי שקלים על תחומי הפרסום האחרים ולהעדיף את הפלטפורמה הזו, שהיא הרבה יותר רחבה ונוחה לשימוש.

נכתב באדיבות מדריך בניית אתרים לבעלי עסקים.