השכרת שרת וירטואלי

אחסון אתרים הוא שיתופי בהגדרתו, ולכן על אף שמדובר בתנאי הכרחי לצורך קישור האתר לרשת, ישנם שידרוגים ושיפורים חדשים המאפשרים לאתרים בעלי צרכים מורכבים יותר, ליהנות מאחסון המותאם להם אישית.

אחסון אתרים שיתופי מחולק לחבילות אחסון, והן מותאמות ללקוח בהתאם לגודל ונפח האתר שלו. אך מה עושים כאשר האתר מכיל אפליקציות מורכבות ואפילו החבילה המפוארת ביותר של האחסון השיתופי לא משרתת אותו נאמנה? בדיוק לשם כך הוגדרו פתרונות ייעודיים שמטרתם לספק מענה גם לאתרים הכבדים והגדולים ביותר. במאמר הבא נערוך היכרות עם השרת הוירטואלי וננסה להכין כיצד ניתן לבצע אחסון אתר על בסיס שרת מסוג זה.

מה זה שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי קרוי כך משום שהוא מבטא חלק מתוך יחידה שלמה, שהיא השרת הפיזי, אשר עליו שמורים רכיבי האתר. אפשר לדמות את השרת הפיזי לקניון, כאשר השרתים הוירטואליים מהווים בה חנויות אשר אין בינן שום קשר ולכל אחת מהן יש ייעוד שונה לחלוטין.

על בסיס הגיון דומה עובדים השרתים הוירטואליים: על אף שפיזית הם נמצאים באותו מיקום, ניתן לשייך אותם לחברות ולאתרים שונים תוך שמירה על מידור, כך שכל אחד מהם יתקיים כיחידה עצמאית ונפרדת ללא שום תלות במרכיבי היחידה. על בסיס אותו הגיון – במידה ונופלת תקלה באחד השרתים הוירטואליים, יתר השרתים אינם נפגעים.

מתי נצטרך שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי טוב לבעלי עסקים אשר האתר שלהם מורכב ואינו מתאים לשום קטגוריה של אחסון אתרים שיתופי. האפשרות הנוספת היא לשכור שרת ייעודי רק לצורך אחסון האתר, אלא שאז בעל האתר יצטרך לשאת בעלויות הגבוהות של תחזוקו.

לפיכך, שרת ייעודי הוא פתרון ביניים נהדר עבור בעלי אתרים הזקוקים לתכונותיו של השרת הייעודי מחד, אך אינם מסוגלים לשאת בעלויות התחזוק הגבוהות מאידך. במקרה של שרת וירטואלי, האחריות על האחסון מוטלת על החברה, ולכן לבעל האתר תמיד ישנה כתובת רלוונטית אליה יוכל לפנות במקרים של תקלות.

מחירים של השכרת שרת וירטואלי

בדומה לאחסון השיתופי, גם בכל הנוגע לשרת הוירטואלי ישנן מדרגות שונות של עלויות הנקבעות בהתאם למאפיינים כלליים כגון גודל האחסון ורוחב הפס, וכן תוספות בתשלום אותן ניתן להוסיף לחבילת הבסיס לצורך שדרוג האחסון, כמו מערכת ניהול וגיבוי רכיבים.

שרת וירטואלי אצל חברת אחסון וותיקה בלבד!

כפי שניתן לראות, השרת הוירטואלי הוא כלי יעיל אך גם מורכב למדי, ולכן בנושא זה מומלץ לפנות אך ורק לחברות אחסון ותיקות לצורך קבלת שירות. מאחר ובאתרים גדולים ומורכבים עסקינן, חשוב שיהיה מי שידע לתת מענה במקרה של תקלות. אתר גדול המושבת ללא מענה הוא אתר שמביא באופן ישיר להפסדים כלכליים עבור בעל העסק.