איך לבחור חברת אחסון אתרים

הבחירה בחברת אחסון אתרים מתאימה אינה פשוטה, ונשאלת השאלה המרכזית: כיצד בוחרים בספק המתאים שיעניק את השירות הטוב ביותר, כשמנגד עומדים אינספור ספקים המציעים הבטחות שווא? השאלה הזו מכשילה לא מעט בעלי עסקים, אשר מבצעים בסופו של דבר את הבחירה השגויה.

כדי להימנע מבחירות שגויות שעשויות להאט או להשבית את אתר האינטרנט שלכם ובסופו של דבר לגרום להפסדים כלכליים, חשוב שכל בעל עסק יכין לעצמו רשימת פרמטרים שחשוב לבדוק לפני שסוגרים עסקה עם חברת אחסון אתרים. רשימה כזו צריכה להכיל את כל הקריטריונים החשובים שעליהם אסור להתפשר, ולכן רק חברה שתדע לספק מענה לכולם תהיה בהכרח החברה המתאימה ביותר לשותפות.

מחירי אחסון אתרים

אין מנוס מלהכיר בעובדה שכל עסק חייב קודם כל לתת את הדעת על הנושאים הפיננסיים, ולכן כדאי להוריד קודם כל את הנושא הזה מהפרק. חשוב לבדוק מהן החבילות המוצעות וכמה תידרשו לשלם עבור כל אחת מהן. מושגים כמו 'זול' או 'יקר' הם פחות רלוונטיים למקרה, אלא החשוב מכל הוא לבחון האם אתם מקבלים תמורה למחיר שתתבקשו לשלם?

תמיכה טכנית וטיפול בתקלות

הנושא הטכני הוא קריטי בכל הנוגע לבחירה בחברת אחסון אתרים. בנוסף לשירותים טכנולוגיים מתקדמים, על החברה לספק מענה אנושי ופתרון מהיר לתקלות. אל תסתפקו בהבטחות בסגנון 'אנחנו מטפלים מיד בכל בעיה', אלא דרשו לקבל את כל העובדות המלאות: מי יספק את התמיכה הטכנית? באילו שעות במהלך היום? מה קורה במידה ונופלת תקלה מחוץ לשעות הפעילות? באילו ימים ניתן לקבל מענה? האם ניתנת תמיכה טלפונית?

מי עומד מאחורי החברה?

במקביל לאינטרקציה הראשונית עם החברה, מומלץ להריץ חיפוש ולבדוק האם אכן מדובר בחברה לגיטימית הרשומה בחוק ומנוהלת בידי אנשי מקצוע. לא פעם ניתן להיתקל בצעירים, בני נוער לכל דבר, שמקימים חברות אחסון אתרים מבלי שיוכלו לגבות את שירותיה או להציע מוצר מתקבל על הדעת עבור הלקוח.

היכן החברה ממקמת את השרתים שלה?

שאלה נוספת שצריך לבדוק היא סוגיית המיקום הפיזי. זה אמנם נשמע טריוויאלי, אבל בפועל לא כל השרתים של חברות אחסון האתרים ממוקמים בישראל אלא חלקם ממוקמים בחו"ל. הסיבה לכך נובעת מן העובדה שמדובר במהלך משתלם יותר עבור החברות עצמן, אך מדובר בצעד שמוריד מאיכות הגלישה של המבקרים באתר. לכן, חשוב לוודא מהי זמינות האתר ואת מיקומו בארץ.

המלצות, המלצות, המלצות

כמו בכל תחום עסקי אחר, גם הפעם על מנת למצוא את הטופ שבטופ, מומלץ לחפש אחר המלצות ברשת. לא משנה היכן תפנו, באם מדובר בפורומים, רשתות חברתיות או חיפושים ממוקדים במנוע החיפוש- סביר להניח שתוכלו לאתר המלצות רלוונטיות וגם אזהרות מטעמם של גולשים שנמצאו בסיטואציה דומה לשלכם בעבר. שמרו על ראש פתוח והיו מוכנים לקבל המלצות, אך במקביל הקפידו לאמת אותן בעצמכם ואל תקבלו אותן בתור עובדה מוגמרת.