אחסון אתרים SEO למקדמי אתרים

מקדם אתרים המעוניין למקם את אתר הלקוח שלו בראש תוצאות החיפוש בגוגל, נדרש לא פעם להגדיל ראש ולחפש כלים שיאפשרו לו לקדם את האתר באופן אפקטיבי. כאן בדיוק נכנסת לפעולה חבילת אחסון אתרים המיועדת למקדמי אתרים.

קידום אתרים היא לרוב עבודה סיזיפית, אך לא רק: מקדמי אתרים שמבינים את עקרונות האלגוריתם של גוגל, יודעים כי קישורים הנוצרים מכתובות IP שונות ומקשרים לאותו אתר, מדורגים על ידי גוגל כקישורים איכותיים, וגורמים לכך שהאתר המקושר יקודם טוב יותר בתוצאות החיפוש.

על פניו, נשמע שמדובר בטקטיקה פשוטה שנועדה לשפר את הדירוג ולכן נשאלת השאלה, מדוע לא כל מקדמי האתרים עושים את זה, אם כך? ובכן, בניית רשימת קישורים כזו תהיה אפקטיבית רק בתנאי שכתובות ה-IP תהיינה שונות זו מזו, פריבלגיה שלא תמיד נמצאת בהישג ידם של מקדמי האתרים. בניית רשת קישורים שגוגל יזהה שמקורן בכתובת או בדומיין אחד, לא רק שלא לתביא תועלת, אלא אפילו תגרום לגוגל  'להעניש' את כל האתרים המעורבים במעשה.

נמצא פתרון! חבילות אחסון למקדמי אתרים

עד לאחרונה, כל מי שרצה בכל זאת להקים מערך קישורים באופן אפקטיבי, נאלץ לעשות זאת באמצעות רכישת כתובות IP שונות ולשאת בנזקים כלכליים מהותיים. זה גם חייב את מקדמי האתרים להתנהל מול כמה חברות אחסון אתרים במקביל, מה שהוכיח את עצמו כאקט לא יעיל.

זו בדיוק הסיבה שגרמה לחברות אחסון מסויימות להציע חבילות אקסקלוסיביות למקדמי אתרים בלבד: החבילות מקנות למקדם האתר את האפשרות ליהנות מכתובות IP ומכתובת IP Class-C מרובות וכן ממאפיינים נוספים עליהם נדון בהמשך.

החבילה הזו פותחת בפני מקדם האתר אפשרויות עסקיות מדהימות, שכן היא מאפשרת לו לנהל כתובות IP שונות על גבי אותו שרת, מבלי שגוגל יוכל לזהות שמדובר בעצם באותו לקוח, אלא יחשוב שמדובר באתרים שונים לחלוטין, מה שיעניק לקישורים הללו חותמת של יוקרה ואיכות.

לא כואב בכיס – מחירים של אחסון אתרים SEO

חוץ מהתועלת המקצועית, יש כאן כמובן גם את התועלת הכלכלית, שכן מקדם האתר לא יצטרך לרכוש כתובות IP שונות מספקים שונים, אלא ליהנות מחבילה של 'הכל כלול', כמו זו שאנחנו מקבלים במלונות יוקרה למשל. זה הופך את חבילת האחסון לא רק למשוכללת מבחינה מקצועית, אלא גם לנוחה ומשתלמת (והרי מה שמשתלם למקדם האתר משתלם בסופו של דבר גם ללקוח).

מה כוללת החבילה?

גם חבילות אחסון האתרים המיועדות למטרות SEO מחולקות למספר קטגוריות, בהתאם לנפח ולקריטריונים שלהם זקוק מקדם האתר. החבילות נבדלות זו מזו בנפח האחסון, בתעבורת הנתונים החודשית ובכמות ה-C class, כאשר המשותף בין כולן הוא מספר הדומיינים שניתנים למקדם האתר (ללא הגבלה), מערכת הפעלה מסוג Linux ופאנל ניהול Directadmin למשל.

עלות החבילות עומדת על כמה מאות שקלים כל חודש, סכום זניח לכל הדיעות ביחס לתועלות המתקבלות מהחבילות ואפשרויות הקידום שהן מקנות למקדם האתר. לכן לא פלא שיותר ויותר מקדמים בוחרים להעניק שירות ללקוחותיהם באמצעות חבילות אחסון SEO.