אחסון אתרים זול או בחינם = יקר!

בעל עסק העומד בפני שטף הוצאות הנוגעות לקידומו בזירה הוירטואלית, עתיד לנסות לא פעם לחסוך בהוצאותיו, ובצדק. אלא שהבחירה לחסוך באחסון אתרים, כשזו באה על חשבון איכות האחסון, לא רק שלא תצמצם את הוצאותיו של בעל העסק אלא תעלה לו ביוקר בטווח הארוך.

רוב בעלי העסק לא מכירים בחשיבותו של אחסון אתרים איכותי. אלה חושבים שברגע שהשקיעו את משאביהם בהקמת האתר עצמו – נגמרה מלאכתם. אלא שעתידו של האתר מותנה בעיקר באיכות אחסונו ולכן אסור להקל ראש ובוודאי שאסור לבחור בחברת אחסון אתרים לא איכותית משיקולים כלכליים.

מה הקאץ'? למה חברות אחסון מציעות מחירים זולים על אחסון?

חברות אחסון אתרים חדשות קמות כחדשות לבקרים ומציעות מחירי רצפה המצליחים לפתות בעלי עסקים רבים, אשר מרגישים חנוקים גם כך מכל ההוצאות שנחתו עליהם. מה שבעלי העסקים הללו לא יודעים ברוב המקרים, הוא שמאחורי אותן חברות עומדים אנשי מקצוע לא מיומנים במקרה הטוב או ילדים לכל דבר במקרה הרע, ואלו רוכשים שרתים במחירים נמוכים בחו"ל, ועל גביו הם מאחסנים את רכיבי האתר.

בוודאי שהאפשרות הזו מעניקה לחברות הללו את הפריבלגיה להציע ללקוחותיהם מחירי רצפה, אך הכלל הראשון באחסון אתרים הוא שמיקומו של השרת משפיע על קצב ואופי הגלישה, ולכן בחירה בספקים שאינם ממוקמים בארץ היא אינה מומלצת.

איך זה עובד?

בימינו אין צורך להיות אשף טכנולוגי כדי להקים חברת אחסון אתרים שאין כל בסיס מאחוריה. צעירים רבים רוכשים חשבון הקרוי 'ריסלר', חשבון המאפשר להם לפתוח כמה חשבונות שהם רוצים במסגרת השטח שהוקצה להם. הצעירים הללו, שנוהגים להציג את עצמם כאנשי מקצוע לכל דבר, מוכרים חבילות אחסון המניבות להם רווחים יפים, אך בפועל, אין באפשרותם לספק תמיכה טכנית, שלא לדבר על מענה לתקלות, אלא הם תלויים באופן ישיר בחברת האחסון שממנה רכשו את השטח.

אחסון אתרים בחינם – היש חיה כזו?

אחסון אתרים בזול הוא לא הדוגמא הקיצונית ביותר, שכן בימינו יש יותר ויותר חברות מתרברבות במתן שירותי אחסון בחינם, בתנאי שמאחסן האתר יסכים לצרף לאתר פרסום של החברה ממנה קיבל את שטח האחסון. לכאורה מדובר בדיל אטרקטיבי, בסגנון של יד רוחצת יד, אלא שהפרסום הזה משדר זילות  וחוסר מקצועיות, ולכן עדיף להשקיע כמה שקלים נוספים כל חודש על מנת ליהנות ממוצר אמין ואפקטיבי.

הזול הוא היקר

מה שבעלי עסקים פעמים רבות לא מבינים כשהם מתפתים לרכוש מוצר זול, הוא שאחסון האתרים הנו תהליך מתמשך והוא אינו יכול לתפקד כראוי ללא התערבות יד אדם. לכן, נושא השירותיות, המענה הזריז והיכולת לטפל בבעיות טכניות הם קריטיים לצורך ניהול אתר זמין ונגיש לקהל הגולשים הרחב.

מי שבוחר לאחסן בזול בידיעה כי נושא השירותיות לוקה בחסר, לוקח על עצמו ריזיקה גדולה, שכן בשעת הצורך סביר להניח שלא יקבל מענה לפניותיו, סביר להניח ששירות הלקוחות שיתקל בו יהיה לקוי וחמור מכך- הוא מסתכן בהשבתת השרת או אפילו מחיקת האתר.