אחסון אתרים וורדפרס

בעלי עסקים המחפשים לחסוך בעלויות בכל הנוגע לזירה האינטרנטית, צריכים להבין שישנם תחומים שזה לגיטימי לחסוך בהם ולחפש קיצורי דרך, בעוד שעל תחומים אחרים אסור בשום אופן להתפשר אלא לבחור רק בטוב ביותר.

אחת הדרכים היעילות ביותר לחסוך בעלויות היא באמצעות פיתוח אתר על גבי פלטפורמת וורדפרס, המאפשרת לבעל העסק לרכוש תבנית בעלות נמוכה מאוד, להשקיע סכום סמלי נוסף בתרגומה ולעשות בה שימוש למעשה בחינם, ללא כל עלויות נוספות. אך מהו הוורדפרס? מדובר בממשק שלא מוכר לכולם ולכן רבים לא מנצלים אותו כראוי, ובדיוק לשם כך הכנו את המאמר הבא.

מהי מערכת וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת בלוגים חינמית אשר מאפשרת לגולשים לפתוח בלוג עצמאי באינטרנט. המערכת נוצרה בשנת 2003, וזכתה לפופולריות רבה בעקבות העובדה שהייתה קלה מאוד לשימוש. האם רק מסיבה הזו וורדפרס צברה אוהדים? לא בטוח, מדובר במערכת שנוצרה בזמן הנכון ובמקום הנכון, בדיוק כשהתחילה להיווצר תחושת מיאוס בקרב בלוגרים, שהיו עד כה תלויים בפלטפורמות צד שלישי כמו בלוגר, על כל מוגבלותיהן.

לא על הבלוג לבדו

על אף שהוורדפרס מזוהה בעיקר עם קהילת הבלוגרים, בעקבות תרומות ושינויים מהותיים שחלו בתחום, הוורדפרס הפך למערכת ניהול תוכן לכל דבר, ולכן באמצעותו ניתן להקים לא רק בלוג, אלא גם אתר אינטרנט, כאשר היתרון המהותי הוא שניתן לנהל אותו בחינם.

למה זה טוב לי?

הוורדפרס הנה מערכת האוחזת בחובה כמה יתרונות שהופכים אותה למומלצת ביחס למערכות בלוגים של צד שלישי: כפי שרמזנו, היא מאוד חופשית מבחינה עיצובית ומבחינה טכנולוגית, ולכן היא לא מגבילה את הבלוגר או את בעל האתר לעיצוב קבוע או לתבנית מסויימת.

בנוסף, מומחים לקידום אתרים שחקרו את המערכת הגיעו למסקנה שהיא מקודמת משמעותית טוב יותר במנועי החיפוש מאשר פלטפורמות אחרות של בניית אתרים, המתקשות להתברג לדירוגים גבוהים בגוגל לדוגמא, מה שהופך אותן באופן מיידי לפחות כלכליות עבור הלקוח.

ומה הקאץ'?

כמו בכל דבר, גם במערכת איכותית כמו וורדפרס ישנם חסרונות, כאשר החסרון המשמעותי ביותר שלה, הוא למעשה גם היתרון הכי גדול שלה: הקוד הפתוח. הקוד הפתוח אמנם פותח דלתות לאינספור אפשרויות אבל הוא גם מוריד מרמת אבטחת המידע של האתר ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון.

בנוסף, הבחירה בוורדפרס מחייבת את הלקוח לשאת בעלויות שאינן רלוונטיות עבור מי שבחר בפלטפורמת בלוגים קיימת והן רכישת הדומיין ואחסון האתרים. תמיד תזכרו שלכל דבר שניתן בחינם יש מחיר, גם אם לא מוצהר, ולכן למרות שבעלי בלוגים בפלטפורמה מוכרת אינם נדרשים לשאת בעלויות אחסון האתר, הרי שבכל פעם שמערכת הבלוגים מתעדכנת (מה שקורה לעתים תכופות)- האתר שלהם מושבת ויש אף פלטפורמות שמרוויחות על חשבון הבלוגרים.

אחסון אתרי וורדפרס – בחרו את הטוב ביותר

מאחר וזכיתם לקבל כלי חשוב כמו מערכת ניהול האתר לחלוטין לחינם, בכל הנוגע לאחסון האתר מומלץ להשקיע ולבחור בטוב ביותר. רק כך תוכלו להבטיח שכל התוכן הקיים באתר יקושר לאינטרנט בצורה האיכותית ביותר, כך שהגולשים יוכלו לקבל גישה מהירה ונוחה לאתרכם בכל עת שיחפצו.

חברות אחסון אתרים כיום מציעות חבילות מיוחדות עבור מי שבחר לפתוח את האתר על וורדפרס, תוך שהן מציעות שירות לקוחות מעולה ותמיכה טכנית לאורך כל תהליכי העבודה, כך שלמעשה כל אחד יכול לפתוח אתר באמצעות וורדפרס, לנהל את התוכן בקלות ולאחסן אותו בצורה איכותית ונגישה. אם החלטתם לבנות אתר באמצעות וורדפרס, חשוב לבחור חברת אחסון אתרים המבצעת גיבויים יומיים של האתר שלכם.